Prezes IZTECH moderatorem na Konferencji "Studenci Zagraniczni w Polsce 2024"

Konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce” od lat jest największym i najważniejszym w Polsce wydarzeniem, w czasie którego omawiane są najbardziej aktualne i ważne tematy z zakresu umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego. Jest to wydarzenie “must be” dla wszystkich zaangażowanych w internacjonalizację szkolnictwa! To już siedemnasta edycja tego wydarzenia, które tym razem w dniach 8-9 lutego 2024 odbędzie się w Poznaniu. Gospodarzem wydarzenia będzie Politechnika Poznańska.

Wspólna i konsekwentna strategia działania polskich uczelni w kwestiach umiędzynarodowienia, oparta wzajemnym wsparciu, dzieleniu się doświadczeniami i dobrymi praktykami staje się szczególnie ważna w dzisiejszych czasach i niewątpliwie przynosi korzyści w postaci lepszego postrzegania polskiego szkolnictwa wyższego za granicą oraz zachęcaniu młodych ludzi z całego świata do studiowania w Polsce – mamy już dzięki temu ponad 100 000 studentów zagranicznych!

Moderatorem II Sesji pt. Umiędzynarodowienie Nauki – Jak wejść do Europejskich Programów Badawczych, będzie Zygmunt Krasiński – Prezes IZTECH

Polskim uczelniom i instytutom do pełnego umiędzynarodowienia brakuje większego udziału w międzynarodowych programach badawczych. Skąd bierze się ten problem? Czy jest wynikiem niewystarczających środków finansowych w naszym systemie nauki, zbyt małych kontaktów międzynarodowych naszych naukowców, a może utrzymujących się barier administracyjnych? Podczas sesji omówimy czynniki wpływające na skuteczność pozyskiwania projektów z programu Horyzont, w tym najbardziej prestiżowych grantów ERC. Stworzymy przestrzeń do wymiany doświadczeń i best practices, aby wskazać rozwiązania najbardziej efektywne. Będziemy mieli okazję posłuchać ekspertów, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem pomogą spojrzeć na tę kwestię z różnych perspektyw.

Uczestnikami sesji będą również: 

  • Prof. Andrzej Jajszczyk, b. prezes Oddziału PAN w Krakowie, b. członek Rady Naukowej Europejskiej Rady ds. Badań Naukowej (ERC)
  • Prof. Lucyna Woźniak, prorektor ds. rozwoju, nauki i współpracy międzynarodowej, Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej
  • Prof. Mirosława Ostrowska, wiceprezeska Polskiej Akademii Nauk, Instytut Oceanologii PAN
  • Prof. Marcin Moniuszko, prorektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
  • Prof. Piotr Sankowski, prezes IDEAS NCBR, prof. Uniwersytetu Warszawskiego (tbc)
 
Konferencja zostanie zorganizowana w formule hybrydowej

Agenda: https://studyinpoland.pl/konferencja2024/program

Ta strona używa ciasteczek.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
ZGADZAM SIĘ

prof. Jerzy Buzek

Premier RP 1997-2001
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego 2009–2012
Poseł do Parlamentu Europejskiego 2004-2024
Poseł do Parlamentu Europejskiego nieprzerwanie od 2004 r. W latach 2009-2012 pełnił funkcję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, będąc pierwszym i jedynym dotąd przewodniczącym tej instytucji z Europy Środkowo-Wschodniej. W 8. kadencji Parlamentu Europejskiego (2014-2019) kierował Komisją Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. W PE był sprawozdawcą wielu ważnych raportów m.in. nowelizacji dyrektywy gazowej, rozporządzenia o bezpieczeństwie dostaw gazu czy 7. Programu Ramowego na rzecz Badań i Innowacji. W 2016 r. portal Euractiv umieścił go w rankingu EurActory40 w trójce najbardziej wpływowych osób w europejskiej polityce energetycznej. Brukselski „The Parliament Magazine” dwukrotnie (2006 i 2013), przyznał mu tytuł Europosła Roku. Jest też zwycięzcą rankingów dziennika „Rzeczpospolita” na najlepszego polskiego europosła w 2008 i 2018 r. W latach 1997-2001 Jerzy Buzek był Premierem Rządu RP, który wprowadził reformy administracji, oświaty, zdrowia i emerytalną oraz rozpoczął negocjacje w sprawie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Kawaler Orderu Orła Białego.