Wydarzenie Towarzyszące CETEF'24

Horizon Europe Matchmaking Event

19.11.2024

15:30-17:30

Miejsce: Auditorium Maximum Universytetu Jagiellońskiego
ul. Krupnicza 33, Kraków
Sala Seminaryjna

Opis Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu matchmakingowym organizowanym przez Branżowe Punkty Kontaktowe, poświęconemu programowi Horyzont Europa. Matchmaking to doskonała okazja do nawiązania wartościowych kontaktów, współpracy z innymi uczestnikami oraz do poznania możliwości oferowanych przez program Horyzont Europa.

Wydarzenie to kierowane jest do przedstawicieli świata nauki i biznesu zainteresowanych realizacją innowacyjnych przedsięwzięć o zasięgu międzynarodowym oraz transferem wiedzy w tym zakresie.

Dlaczego warto wziąć udział w Horizon Europe Matchmaking Event?

  • Zwiększasz szanse na zdobycie dofinansowania z programu Horyzont Europa.
  • Masz możliwość nawiązania współpracy z czołowymi instytucjami z całej Europy.
  • Zyskujesz dostęp do eksperckiej wiedzy na temat programu i procedur aplikacyjnych.
  • To świetna okazja do networkingu z innymi uczestnikami i potencjalnymi partnerami projektowymi.

Podczas matchmakingu porozmawiasz z potencjalnymi partnerami i nawiążesz międzynarodowe kontakty w obszarach zdrowia, zrównoważonej gospodarki, przemysłu 4.0, innowacyjnych technologii mobilnych, czystej energii oraz cyfryzacji.

Branżowe Punkty Kontaktowe (BPK) działają w 6 instytutach Łukasiewicza :

  • BPK Inteligentna i Czysta Mobilność w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa w Warszawie,
  • BPK Zrównoważona Gospodarka w Łukasiewicz – Instytucie Metali Nieżelaznych w Gliwicach,
  • BPK Technologie Medyczne i Zdrowie w Łukasiewicz– PORT Polskim Ośrodku Rozwoju Technologii we Wrocławiu,
  • BPK Transformacja Cyfrowa w Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym w Poznaniu,
  • BPK Przemysł 4.0 w Łukasiewicz – Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP w Warszawie,
  • BPK Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia w Łukasiewicz – Warszawskim Instytucie Technologicznym.

Od 2022 roku BPK wspierają przedsiębiorców i naukowców w ubieganiu się o unijne środki na badania i innowacje w ramach programu ramowego Horyzont Europa. BPK zajmują się organizowaniem i udziałem w ogólnokrajowych wydarzeniach matchmakingowych, networkingowych i brokerskich, które skierowane są do krajowych i zagranicznych partnerów naukowych i biznesowych. Branżowe Punkty Kontaktowe zapewniają pomoc w wyborze i pozyskiwaniu międzynarodowych partnerów do projektów europejskich, organizują szkolenia i warsztaty oraz prowadzą indywidualne konsultacje na etapie przygotowania aplikacji. Jednym z ważniejszych zadań jest również działanie na rzecz włączania nowych podmiotów w struktury Partnerstw Europejskich i integrowanie ich z bardziej doświadczonymi członkami, czego efektem jest tworzenie wspólnych konsorcjów i realizacja innowacyjnych, międzynarodowych projektów.

Po zarejestrowaniu się na CETEF'24 Uczestnicy otrzymają dodatkowy link
do rejestracji na platformie B2Match wydarzenia

Partner - Organizator Wydarzenia

Łukasiewicz ITECH Instytut Innowacji i Technologii – Łukasiewicz – ITECH (do 31.12.2023 ORGMASZ) jest koordynatorem Branżowych Punktów Kontaktowych (BPK), które wspierają przedsiębiorców i naukowców w ubieganiu się o unijne środki na realizację projektów B+R w ramach programu Horyzont Europa. Od 2021 do 2027 na nowatorskie badania i innowacyjne rozwiązania przeznaczono łącznie 95,5 mld euro. W projekcie, zainicjowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki bierze udział sześć instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz, które posiadają dostęp do specjalistycznej wiedzy naukowo-technicznej, w tym również do zasobów kadrowych, technologicznych i infrastrukturalnych.

Branżowe Punkty Kontaktowe

Kontakt z Organizatorem

Koordynator Sieci Branżowych Punktów Kontaktowych
bpkkoordynator@itech.lukasiewicz.gov.pl

Jak dojechać

prof. Jerzy Buzek

Premier RP 1997-2001
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego 2009–2012
Poseł do Parlamentu Europejskiego 2004-2024
Poseł do Parlamentu Europejskiego nieprzerwanie od 2004 r. W latach 2009-2012 pełnił funkcję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, będąc pierwszym i jedynym dotąd przewodniczącym tej instytucji z Europy Środkowo-Wschodniej. W 8. kadencji Parlamentu Europejskiego (2014-2019) kierował Komisją Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. W PE był sprawozdawcą wielu ważnych raportów m.in. nowelizacji dyrektywy gazowej, rozporządzenia o bezpieczeństwie dostaw gazu czy 7. Programu Ramowego na rzecz Badań i Innowacji. W 2016 r. portal Euractiv umieścił go w rankingu EurActory40 w trójce najbardziej wpływowych osób w europejskiej polityce energetycznej. Brukselski „The Parliament Magazine” dwukrotnie (2006 i 2013), przyznał mu tytuł Europosła Roku. Jest też zwycięzcą rankingów dziennika „Rzeczpospolita” na najlepszego polskiego europosła w 2008 i 2018 r. W latach 1997-2001 Jerzy Buzek był Premierem Rządu RP, który wprowadził reformy administracji, oświaty, zdrowia i emerytalną oraz rozpoczął negocjacje w sprawie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Kawaler Orderu Orła Białego.