Opis Wydarzenia
Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu matchmakingowym organizowanym przez Branżowe Punkty Kontaktowe, poświęconemu programowi Horyzont Europa. Matchmaking to doskonała okazja do nawiązania wartościowych kontaktów, współpracy z innymi uczestnikami oraz do poznania możliwości oferowanych przez program Horyzont Europa.
Wydarzenie to kierowane jest do przedstawicieli świata nauki i biznesu zainteresowanych realizacją innowacyjnych przedsięwzięć o zasięgu międzynarodowym oraz transferem wiedzy w tym zakresie.
Dlaczego warto wziąć udział w Horizon Europe Matchmaking Event?
- Zwiększasz szanse na zdobycie dofinansowania z programu Horyzont Europa.
- Masz możliwość nawiązania współpracy z czołowymi instytucjami z całej Europy.
- Zyskujesz dostęp do eksperckiej wiedzy na temat programu i procedur aplikacyjnych.
- To świetna okazja do networkingu z innymi uczestnikami i potencjalnymi partnerami projektowymi.
Podczas matchmakingu porozmawiasz z potencjalnymi partnerami i nawiążesz międzynarodowe kontakty w obszarach zdrowia, zrównoważonej gospodarki, przemysłu 4.0, innowacyjnych technologii mobilnych, czystej energii oraz cyfryzacji.
Branżowe Punkty Kontaktowe (BPK) działają w 6 instytutach Łukasiewicza :
- BPK Inteligentna i Czysta Mobilność w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa w Warszawie,
- BPK Zrównoważona Gospodarka w Łukasiewicz – Instytucie Metali Nieżelaznych w Gliwicach,
- BPK Technologie Medyczne i Zdrowie w Łukasiewicz– PORT Polskim Ośrodku Rozwoju Technologii we Wrocławiu,
- BPK Transformacja Cyfrowa w Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym w Poznaniu,
- BPK Przemysł 4.0 w Łukasiewicz – Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP w Warszawie,
- BPK Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia w Łukasiewicz – Warszawskim Instytucie Technologicznym.
Od 2022 roku BPK wspierają przedsiębiorców i naukowców w ubieganiu się o unijne środki na badania i innowacje w ramach programu ramowego Horyzont Europa. BPK zajmują się organizowaniem i udziałem w ogólnokrajowych wydarzeniach matchmakingowych, networkingowych i brokerskich, które skierowane są do krajowych i zagranicznych partnerów naukowych i biznesowych. Branżowe Punkty Kontaktowe zapewniają pomoc w wyborze i pozyskiwaniu międzynarodowych partnerów do projektów europejskich, organizują szkolenia i warsztaty oraz prowadzą indywidualne konsultacje na etapie przygotowania aplikacji. Jednym z ważniejszych zadań jest również działanie na rzecz włączania nowych podmiotów w struktury Partnerstw Europejskich i integrowanie ich z bardziej doświadczonymi członkami, czego efektem jest tworzenie wspólnych konsorcjów i realizacja innowacyjnych, międzynarodowych projektów.