IV Środkowoeuropejskie forum technologiczne (CETEF’24)

CETEF to kluczowe międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane od 2014 roku przez Polską Izbę Gospodarczą Zaawansowanych Technologii (IZTECH) oraz Naczelną Organizację Techniczną – Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych pod patronatem Parlamentu Europejskiego i pod auspicjami Komisji Europejskiej, we współpracy z uczelniami, instytutami badawczymi i przemysłem wysokich technologii.

Celem Forum jest stworzenie międzynarodowej platformy do dyskusji nad polityką europejską w zakresie rozwoju dziedzin techniki mających decydujące znaczenie dla sukcesu transformacji cyfrowej i energetycznej, a także inspirowanie sieci partnerskich do realizacji dużych projektów europejskich w zakresie wysokich technologii oraz zaprezentowanie potencjału technologicznego i badawczego Polski i regionu w zakresie realizacji  projektów rozwojowych Unii Europejskiej.

Tegoroczne IV Środkowoeuropejskie Forum Technologiczne – CETEF’24 odbędzie się Krakowie w dniach 18-19 listopada 2024 r. przy współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytetem Jagiellońskim i Prezydentem Miasta Krakowa. Przewidujemy osobisty udział Komisarza UE ds. innowacji i badań naukowych oraz Przewodniczącego Komitetu Przemysłu, Badań i Energii Parlamentu Europejskiego, a także przedstawicieli instytucji rządowych i wybitnych przedstawicieli nauki i przemysłu z 16 krajów Europy Środkowej. Oczekuje się, że Forum przedstawi nowe pomysły i propozycje mające na celu realizację europejskiej agendy naukowo-technologicznej na lata 2025-2030, w tym w zakresie przygotowania 10. Programu Ramowego Badań i Innowacji Unii Europejskiej

Przewidujemy udział ponad 1000 przedstawicieli dostawców i użytkowników końcowych technologii, organizacji naukowych, stowarzyszeń inżynierskich, instytucji rządowych i finansowych, w tym osobisty udział Komisarza UE ds. Innowacji i Badań Naukowych oraz Przewodniczącego Komitetu Przemysłu, Badań i Energii Parlamentu Europejskiego.

I dzień Forum otwiera Konferencja Plenarna poświęcona dyskusji nad programami europejskimi i krajowymi w zakresie wsparcia rozwoju technologii i roli krajów Europy Środkowej w transformacji cyfrowej i energetycznej. Składają się na nią: wystąpienia programowe przedstawicieli Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i ministerstw odpowiedzialnych za transformację cyfrową i energetyczną w krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz dwie debaty wysokiego szczebla poświęcone dyskusji nad polityką europejską i rolą krajów Europy Środkowej we wdrażaniu Europejskiej polityki energetycznej poprzez badania i innowacje oraz Programu Ramowego UE Horyzont Europa i jego następcy.

Równolegle do Konferencji Plenarnej, po lunchu, rozpoczynamy II Edycję Dnia Młodego Naukowca, po czym zapraszamy, po raz pierwszy w tegorocznej edycji Forum, na cztery równoległe Wizyty Studyjne do światowej klasy centrów badawczych: Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego “Solaris” UJ, Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH, Center for European Union Computational Personalized Medicine – SANO oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe Ryvu Therapeutics dla Innowacyjnej Medycyny.

Drugi dzień Forum rozpoczynają równoległe Konferencje Dziedzinowe. W tegorocznej edycji zapraszamy na siedem technologicznych konferencji, których tematyka obejmuje zakres od innowacyjnych technologii transformacji energetycznej, poprzez innowacje w automatyce, robotyce i sztucznej inteligencji, technologie kosmiczne i satelitarne, innowacje w biotechnologiach, aż po inżynierię materiałową w przemyśle metali nieżelaznych, technologie rolno-spożywcze oraz innowacje społeczne w technologiach.

Zwieńczeniem Forum będzie, po raz pierwszy w historii CETEF, wydarzenie networkingowe Horizon Europe Matchmaking Event organizowane przez Sieć Branżowych Punktów Kontaktowych do programu Horyzont Europa.

Dwudniowym obradom CETEF’24 towarzyszy wystawa rozwiązań technologicznych i prezentacje plakatowe w kuluarach i salach obrad Forum.

Zapraszamy do współpracy!
Zapraszamy do Krakowa!

Okrągły stół transformacji energetycznej Dwa dni interaktywnej wymiany doświadczeń

PATRONAT

ORGANIZATORZY

Ta strona używa ciasteczek.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
ZGADZAM SIĘ

prof. Jerzy Buzek

Premier RP 1997-2001
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego 2009–2012
Poseł do Parlamentu Europejskiego 2004-2024
Poseł do Parlamentu Europejskiego nieprzerwanie od 2004 r. W latach 2009-2012 pełnił funkcję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, będąc pierwszym i jedynym dotąd przewodniczącym tej instytucji z Europy Środkowo-Wschodniej. W 8. kadencji Parlamentu Europejskiego (2014-2019) kierował Komisją Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. W PE był sprawozdawcą wielu ważnych raportów m.in. nowelizacji dyrektywy gazowej, rozporządzenia o bezpieczeństwie dostaw gazu czy 7. Programu Ramowego na rzecz Badań i Innowacji. W 2016 r. portal Euractiv umieścił go w rankingu EurActory40 w trójce najbardziej wpływowych osób w europejskiej polityce energetycznej. Brukselski „The Parliament Magazine” dwukrotnie (2006 i 2013), przyznał mu tytuł Europosła Roku. Jest też zwycięzcą rankingów dziennika „Rzeczpospolita” na najlepszego polskiego europosła w 2008 i 2018 r. W latach 1997-2001 Jerzy Buzek był Premierem Rządu RP, który wprowadził reformy administracji, oświaty, zdrowia i emerytalną oraz rozpoczął negocjacje w sprawie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Kawaler Orderu Orła Białego.