Centrum Zastosowań Perspektywicznych Technologii (CEZATECH) – Działa na rzecz efektywnego wykorzystywania perspektywicznych technologii wspomagających osiąganie celów zrównoważonego rozwoju. Dostarcza konkretnych wartości interesariuszom ekosystemu dostawców i użytkowników perspektywicznych technologii poprzez inicjowanie, organizowanie i prowadzenie dedykowanych przedsięwzięć w zakresie rozwoju kompetencji, dzielenia się informacjami i wiedzą, budowania środków wspomagających wdrażanie technologii. Misja CEZATECH jest komplementarna z celami zrównoważonego rozwoju wyznaczonymi przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
Organizator Konferencji Dziedzinowej: Innowacyjne Technologie Transformacji Energetycznej
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP specjalizuje się w automatyzacji linii produkcyjnych i rozwoju aplikacji przemysłowych z wykorzystaniem robotów, wdrażaniu nowych technologii, systemów automatyki w różnych sektorach. Instytut jest światowym liderem w dziedzinie robotów mobilnych do zastosowań specjalnych, wykorzystywanych w bezpieczeństwie, zarządzaniu kryzysowym i ochronie ludności.
Instytut współpracuje z międzynarodowymi instytucjami naukowymi i badawczymi. Branżowy Punkt Kontaktowy Przemysł 4.0 promuje uczestnictwo w programie Horyzont Europa, oferując specjalistyczne szkolenia i warsztaty oraz pomagając w wyborze finansowania i możliwości partnerstwa. Jego działania koncentrują się na automatyzacji, robotyce, sztucznej inteligencji, fotonice, przetwarzaniu w chmurze, 5G, cyberbezpieczeństwie, AR i VR.
Organizator Konferencji Dziedzinowej: Innowacje w Automatyce, Robotyce i Sztucznej Inteligencji: Nowe Horyzonty Technologiczne
Małopolskie Centrum Biotechnologii (MCB) to międzynarodowy instytut badawczy, w którym prowadzone są interdyscyplinarne badania na najwyższym światowym poziomie. Zakres badań określa kontinuum gen-struktura-funkcja-translacja, które wspiera praktykę kliniczną, a także tworzenie start-upów. Obecnie w instytucie działa 15 grup badawczych prowadzonych przez cenionych naukowców specjalizujących się w takich dziedzinach jak: biologia nanocząstek, biologia strukturalna, biologia molekularna roślin, biologia rozwoju i płodności, wirusologia, bioinformatyka oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) w dziedzinach nauk biologicznych.
Organizator Konferencji Dziedzinowej: Innowacje w Biotechnologii
Centrum Technologii Kosmicznych AGH – Działa w zakresie badań i edukacji kosmicznej. W dobie zwiększenia zainteresowania kosmosem Centrum realizuje badania w zakresie misji kosmicznych satelitarnych i planetarnych zarówno robotycznych jak i załogowych. Poprzez szkolenia w habitacie, umożliwiającym realizację symulowanych misji kosmicznych, przygotowuje się przyszłych astronautów i turystów kosmicznych do przebywania w kosmosie. W ramach badań w Centrum doskonalone są systemy podtrzymania życia w kosmosie. Realizowane są misje satelitarne i planetarne. Misje satelitarne realizowane są w celu obserwacji Ziemi. Wynosimy na orbitę LEO najmniejszego w Polsce, w pełni funkcjonalnego satelitę z czujnikiem optycznym.
Polska po wpłaceniu zwiększonej składki członkowskiej do Europejskiej Agencji Kosmicznej może korzystać z wielu nowych programów ESA, rośnie więc zapotrzebowanie na zasoby ludzie.
Celem dla działań edukacyjnych Centrum jest zapewnienie kadry dla szybko rosnącego w Polsce sektora kosmicznego.
Organizator Konferencji Dziedzinowej: Technologie Kosmiczne i Satelitarne
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych jest renomowaną jednostką naukową przemysłu metali nieżelaznych, która od ponad 70 lat działa na rzecz branży metali nieżelaznych. Zakres działalności Łukasiewicz – IMN obejmuje prace badawczo-rozwojowe ukierunkowane na opracowanie nowych materiałów i technologii, optymalizację procesów przemysłowych, modernizację linii produkcyjnych, konstrukcję urządzeń, usługi pomiarowe i analityczne. Oferowane rozwiązania technologiczne i techniczne obejmują wszystkie fazy procesu wytwarzania i przetwarzania metali nieżelaznych, od przeróbki rud po technologie piro- i hydrometalurgiczne, technologie wytwarzania materiałów, recyklingu odpadów poprodukcyjnych oraz procesy ochrony środowiska.
Kompleksowość usług świadczonych przez Łukasiewicz – IMN stanowi atrakcyjną ofertę nie tylko dla przemysłu metali nieżelaznych, ale również dla innych sektorów gospodarki wykorzystujących zaawansowane technologie.
Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych (SITMN) to organizacja naukowo-techniczna i menedżerska, która zrzesza inżynierów i techników związanych z przemysłem metali nieżelaznych. W jej skład wchodzą również uczelnie, instytuty badawcze, biura projektowe, jednostki handlowe i usługowe oraz inne organizacje współpracujące z tą branżą. Organizacja inspiruje i wspiera działania na rzecz rozwoju firm oraz jednostek naukowo-badawczych. Stanowi platformę wiedzy i informacji o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie metalurgii, przetwórstwa metali nieżelaznych i recyklingu.
Organizatorzy Konferencji Dziedzinowej: Inżynieria materiałowa w przemyśle metali nieżelaznych
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie jest jedynym Uniwersytetem Rolniczym w Polsce. Od lat Uczelnia łączy rozwój naukowy z gospodarką. Żywność, środowisko i energia to główne problemy badawcze jakimi zajmuje się Uniwersytet Rolniczy. Pracownicy naukowo-dydaktyczni utrzymują ścisłą współpracę z firmami, izbami rolniczymi oraz organami administracji państwowej i samorządowej, dzięki której możliwe jest upowszechnianie wyników prowadzonych badań.
Uniwersytet prowadzi innowacyjne badania z zakresu szeroko pojętej produkcji rolniczej i przetwórstwa spożywczego w specyficznych uwarunkowaniach: prawnych, terenowych, środowiskowych oraz powiązanych z nimi czynnikami wynikającymi z konieczności rekultywacji terenów poprzemysłowych, a także wpływu procesów produkcji na jakość żywności i na zdrowie ludzi.
Organizator Konferencji Dziedzinowej: Nowe Horyzonty Dla Technologii Rolno-Spożywczych
Uniwersytet SWPS skupia się na badaniu złożoności działania ludzkiego umysłu, kreatywności i relacji społecznych. Wierzymy, że stosując tę wiedzę do rozwiązywania praktycznych wyzwań dnia dzisiejszego i jutrzejszego, możemy nauczyć się prosperować w świecie nowych technologii i dynamicznych zmian społecznych.
Jesteśmy wiodącą instytucją szkolnictwa wyższego w Polsce, specjalizującą się w psychologii, prawie, językoznawstwie i literaturoznawstwie, politologii i administracji, kulturoznawstwie i religioznawstwie, socjologii, mediach i komunikacji, zarządzaniu, a także sztuce, projektowaniu i konserwacji sztuki.
Dzięki 30 centrom badawczym i ponad 150 projektom badawczym rocznie jesteśmy jednym z najbardziej aktywnych uniwersytetów badawczych w Polsce. Z ponad 20% publikacji w wiodących światowych czasopismach i ponad 2400 artykułami w bazie Scopus, Uniwersytet SWPS jest unikalną prywatną uczelnią w Europie Środkowo-Wschodniej.
Organizator Konferencji Dziedzinowej: Innowacje Społeczne w Technologiach