Partner CETEF'24

MDPI

Jako pionier w dziedzinie publikacji naukowych o otwartym dostępie, MDPI wspiera społeczności akademickie od 1996 r. MDPI przewodzi przejściu na Otwartą Naukę, udostępniając badania prowadzone na całym świecie bezpłatnie i powszechnie. Swoje odkrycia opublikowało w nim już ponad 3,5 mln naukowców, którzy docenili szereg korzyści związanych z procesem wydawniczym MDPI. Przede wszystkim proces ten opiera się na zaangażowaniu rozległej sieci recenzentów. MDPI to ponad 6 000 świetnie przygotowanych pracowników oraz autorska platforma do zgłaszania artykułów, którą opracowano w celu efektywnego zarządzania treścią ponad 440 czasopism o otwartym dostępie.

Wspieramy ponad 800 instytucji akademickich na całym świecie. Do września 2024 r. 44 laureatów Nagrody Nobla przyczyniło się do powstania ponad 115 artykułów w 35 czasopismach MDPI. Autorzy publikujący w czasopiśmie OA mogą spodziewać się większej liczby cytowań swojej pracy, co zwiększa jej potencjalny wpływ. Wyniki badań, które są otwarcie udostępnione, są częściej cytowane niż te ukryte w systemie płatnego dostępu. Otwarty dostęp znacznie zwiększa potencjalną liczbę czytelników każdego artykułu, wzmacniając poczucie wspólnoty wśród badaczy na całym świecie. Większa widoczność może przyciągnąć potencjalnych współpracowników i pracodawców dla młodych naukowców. Wierzymy, że wszystkie te czynniki mogą jedynie przyspieszyć postęp nauki. Ponadto autorzy zachowują prawa autorskie do swojej pracy zamiast się ich zrzekać, co umożliwia szersze rozpowszechnianie na podstawie licencji Creative Commons i zwiększa jej potencjał oddziaływania. Realizując nasz cel promowania inkluzywności w nauce globalnej, oferujemy szczególne wsparcie dla badaczy, którzy są na początku swojej kariery. Ta grupa obejmuje młodych naukowców i badaczy z krajów rozwijających się. Oferujemy szereg możliwości dla badaczy na wczesnym etapie kariery, w tym szereg nagród, takich jak Early Career Investigator Award lub Travel Awards, aby zachęcić młodych naukowców do prezentowania swoich najnowszych badań na konferencjach akademickich.

W MDPI mamy długą tradycję wspierania partnerstwa, w tym nasz Institutional Open Access Program (IOAP). Ta inicjatywa odzwierciedla nasze zaangażowanie w przejrzyste i inkluzywne publikowanie, zapewniając stabilność i przewidywalność dla autorów i instytucji. Artykuły publikowane w czasopismach MDPI osiągają światowy wpływ i zasięg, z ponad 21 000 wzmiankami w dokumentach politycznych ponad 200 organizacji, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, WHO, CDC i rządy, aby kształtować i rozwijać politykę krajową i międzynarodową.

W MDPI finansujemy badania, aby uczynić świat lepszym miejscem. Poprzez MDPI Sustainability Foundation wspieramy badaczy poprzez dwie nagrody skoncentrowane na zrównoważonym rozwoju: World Sustainability Award, w wysokości 100 000 USD, która przyznawana jest starszym badaczom, oraz Emerging Sustainability Leader Award, o wartości 20 000 USD, sponsorowana przez czasopismo MDPI Sustainability, przyznawana badaczom na wczesnym etapie kariery.

Ta strona używa ciasteczek.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
ZGADZAM SIĘ

prof. Jerzy Buzek

Premier RP 1997-2001
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego 2009–2012
Poseł do Parlamentu Europejskiego 2004-2024
Poseł do Parlamentu Europejskiego nieprzerwanie od 2004 r. W latach 2009-2012 pełnił funkcję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, będąc pierwszym i jedynym dotąd przewodniczącym tej instytucji z Europy Środkowo-Wschodniej. W 8. kadencji Parlamentu Europejskiego (2014-2019) kierował Komisją Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. W PE był sprawozdawcą wielu ważnych raportów m.in. nowelizacji dyrektywy gazowej, rozporządzenia o bezpieczeństwie dostaw gazu czy 7. Programu Ramowego na rzecz Badań i Innowacji. W 2016 r. portal Euractiv umieścił go w rankingu EurActory40 w trójce najbardziej wpływowych osób w europejskiej polityce energetycznej. Brukselski „The Parliament Magazine” dwukrotnie (2006 i 2013), przyznał mu tytuł Europosła Roku. Jest też zwycięzcą rankingów dziennika „Rzeczpospolita” na najlepszego polskiego europosła w 2008 i 2018 r. W latach 1997-2001 Jerzy Buzek był Premierem Rządu RP, który wprowadził reformy administracji, oświaty, zdrowia i emerytalną oraz rozpoczął negocjacje w sprawie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Kawaler Orderu Orła Białego.